סערת המתים המהלכים: השלכות הפרמיירה המדוברת של השנה

מעריצים בהיסטריה, הורים בפאניקה, רייטינג בשמים, ובלאגן אינטרנטי שלם - הם רק חלק מההשלכות למה שהתגלה כמאורע הטלוויזיוני המדובר ביותר של השנה

בלי לחשוף את שברונות הלב שליוו את הפרק, פרמיירת העונה השביעית של המתים המהלכים של AMC כנראה שברה את רף האלימות הגרפית של הסדרה בפרט, ושל הטלוויזיה הפופולארית בכלל. הפרמיירה המשיכה מאותו רגע קליף האנגרי ידוע בו הסתיימה העונה הקודמת, בו ריק (אנדרו לינקולן) ומרבית חבריו, גיבורנו האהובים, שבויים בידיו של ניגן (ג׳פרי דין מורגן), הנבל החדש של הסדרה, שכעת נחשף מולם בדיוק עד כמה הוא אכזרי, פראי וחזק יותר מהם.

walking-dead-season-7-premiere-memes-paradise-of-the-lost-via-tu-207168

הקרנת הפרק גררה סביבה אינספור תגובות, ממים, ודיונים על עוצמת הפרק, שהפתיעה את הקהל עם הויזואליה המבהילה שלו, על הקו החדש שנחצה בו בכל הנוגע לאלימות הטלוויזיונית, וההתעכבות על ההתעללות שהעביר את גיבוריו וצופיו. צופי הסדרה האדוקים, שחלקם סיימו את הצפייה בתחושה נבגדת, מכירים היטב כמובן את הקונטקסט הרחב שלה, ולכן רובם מבינים כיצד הפרק שירת את אותה מהות נרטיבית. עם זאת, צופים ש״רק רצו לראות במה מדובר״ הזדעזעו בטבעיות, ומיד נפתח לו שיח אינטרנטי בנוגע ל״אלימות לשם אלימות״ שכביכול הוצגה שם. מועצת ההורים הטלוויזיונית נדהמה מהפרק במיוחד, ויצאה בדרישה ליכולת בקרה מלאה יותר של ההורים בתכנים שיוצגו לילדיהם, על-ידי שליטה ברכישה נפרדת של רשתות בחבילות הכבלים.

גרג ניקוטרו, במאי הפרמיירה, מפיק-העל ואבי הזומבים של הסדרה, ענה לתגובות הנסערות: ״היה חשוב לשגר אותנו אל תוך העונה הזו על-ידי להראות את היקף יכולתו של ניגן, כי זה יניע כל כך הרבה לאן שהסדרה הולכת מכאן״. על שבירתו של ריק ניקוטרו הוסיף ״הגיבור שלנו לגמרי שבור, זה יותר מטריד מהאלימות עצמה״. על הצהרות מעריצים שיפסיקו לצפות בתכנית אמר ״זה אומר שעשינו משהו להשפיע על האנשים האלו בדרך שהם לא בהכרח יודעים איך לעכל… זה מצער שאנשים רוצים לייצר ספין שלילי על זה. כעת יש יותר סיפור לספר על התוצאות של מה שקרה לאנשים האלו״.

ניקוטרו עם לינקולן (Photo Credit: Gene Page/AMC)

בינתיים, לפחות ברמה הרייטינג, פרק הפתיחה המצמרר של המתים המהלכים עשה את שלו כש-17 מליון אנשים ברחבי ארה״ב צפו בשידורו. הפרק הצליח לעקוף אפילו את המשחק הפוטבול של ליל יום ראשון, שנחשב כמעט בלתי-מנוצח, וכמעט עקף את שיא הרייטינג של הסדרה עצמה – 17.3 מליוני שצפו בפרמיירה של העונה החמישית. עם סערה אינטרנטית אחת יותר או פחות, המתים האלו ימשיכו להלך בבטחון הישר לעוד כמה עונות טובות.

 walkinglulz701_5

תגובות

במאמר זה

נגישות