למי שפספס: תקציר משחקי נבחרת ישראל באליפות Overwatch

בסוף השבוע האחרון השתתפה לראשונה נבחרת ישראל באליפות העולם ב-Overwatch. איך הנבחרת תיפקדה בטבילת האש הראשונה שלה? הפרטים בפנים

אולי חלקכם לא שם לב לכך, אבל בסוף השבוע האחרון ישראל עשתה היסטוריה, בקטנה, כאשר נבחרת ישראל במשחק Overwatch הצליחה להתברג לשלב הבתים של אליפות העולם. המשחקים בבית H בו ישראל שולבה התקיימו במשך שלושה ימים, משישי עד ראשון, בלוס אנג'לס ושודרו באינטרנט בשידור חי דרך ערוץ ה-Twitch הרשמי של המשחק.

האירוע המדובר לא רק ריגש גיימרים רבים בארץ, אלא אפילו הדהד חזק מספיק כדי לקבל אייטם חדשותי באורך 7 דקות במהדורה המרכזית של חדשות ערוץ 2, במהלכו עמרי ברק ביקר את הנבחרת בוילת האימונים ששכרו בהרצליה והסביר על הדרך מה זה בכלל ספורט אלקטרוני.

כל בית בתחרות היה מורכב מ-4 קבוצות, כל אחת ייצגה מדינה אחרת. חוץ מישראל, אל בית H הוגרלו הנבחרות של המדינות גרמניה, בריטניה ובלגיה. כל יום התקיים משחק אחד כך שכל קבוצה זכתה לשחק נגד כל שאר הקבוצות באותו הבית. שתי הקבוצות שצוברות הכי הרבה נקודות יתקדמו לשלב משחקי הפלייאוף, שיתקיים בנובמבר. את הפירוט המלא של הבתים תוכלו למצוא כאן.

אז איך נבחרת ישראל תיפקדה בטבילת האש הבינלאומית הראשונה שלה?

המשחק הראשון של ישראל היה נגד נבחרת גרמניה. זה היה משחק שעורר הרבה מאוד עניין מצד הקהל והפרשנים כאחד מאחר והוא היה צמוד מאוד לאורך כל הדרך, בניגוד למשחקים קודמים באותו יום שהיו מאוד חד-צדדיים. לצערינו, בסוף נבחרת ישראל הפסידה את המשחק הראשון שלה 3-2 לטובת הגרמנים. אמנם נבחרת ישראל הפסידה, אבל בתור משחק בכורה היא הוכיחה שיש לה את הפוטנציאל.

המשחק השני היה נגד נבחרת אנגליה, אחת הנבחרות החזקות ביותר בסצינה. ההגרלה הזו שיחקה לרעת ישראל, שכאמור זו הפעם הראשונה שלה במשחקים בינלאומיים – היא הפסידה במשחק די חד-צדדי עם תוצאה של 0-4 לטובת הבריטים.

אם בנקודה זו כבר התייאשתם וחשבתם שישראל לא תחזור מלוס אנג'לס עם הישג כלשהו, אז הפסימיות תקפה אתכם קצת מוקדם מדי. במשחק השלישי, הפעם נגד הנבחרת הבלגית, השיגה ישראל ניצחון ראשון עם תוצאה של 3-1. אמנם מדובר בהישג סמלי בלבד, אך ההשפעה שלו על המורל של הנבחרת ושל המעריצים שצופים בארץ חשובה.

באופן טבעי, עם ניצחון אחד מתוך שלושה משחקים ישראל לא תוכל להעפיל לשלב הפלייאוף, אליו עלו נבחרות בריטניה וגרמניה שעתידות לשחק בנובמבר נגד נבחרות ארה"ב וסין. אמנם השנה דרכה של נבחרת ישראל הגיעה אל סופה, אבל אין ספק כי הביקור הראשון שלה על הבמה הבינלאומית השאיר רושם חזק. בהצלחה בשנה הבאה!

תגובות

במאמר זה

נגישות