פלייסטיישן 4 יורדת מוקדם מפסי הייצור לטובת פלייסטיישן 5

בעקבות הביקוש הרב והמחסור העצום של קונסולות פלייסטיישן 5 בחנויות, החליטה סוני בצעד חריג להסב את כמעט כל פסי הייצור של פלייסטיישן 4

פלייסטיישן 4

בעקבות הביקוש הרב ברחבי העולם לקונסולה החדשה, סוני עושה צעד דרסטי ומפסיקה את הייצור של כמעט כל דגמי פלייסטיישן 4 כדי לסגור את הפערים.

הידיעה הראשונית בנושא מגיעה מהאתר Gamewatch (לינק ביפנית), אבל הידיעה קיבלה תפוצה עולמית מהר מאוד. הדגם היחיד של פלייסטיישן 4 שייצורו ימשך על אף הסטת המשאבים לטובת הקונסולה החדשה הוא הגרסה ה"רזה" (Slim) עם נפח אחסון של 500 ג'יגה בייט.

על אף ההכרזה על המהלך הדרסטי, נכון לרגע כתיבת שורות אלה סוני עוד לא הודיעה מתי צפוי להיות מוכן המשלוח הבא של קונסולות פלייסטיישן 5 ואילו אזורים בעולם יקבלו עדיפות. בואו נחזיק אצבעות שיהיה מספיק לכולם.

אמנם אין זה חדש לאף אחד מאיתנו שבסופו של דבר חברות ממשיכות ומסבות את פסי הייצור של הקונסולה הישנה לטובת החדשה, אבל בדרך כלל תהליך מסוג זה לוקח שנים עד שמגיעים לנקודה של הפסקת ייצור – הממוצע של סוני הוא השקת קונסולה חדשה כל 7 שנים והפסקה הדרגתית של ייצור קונסולת הדור הקודם לאורך תקופה של 3 שנים. הפעם עברו בקושי חודשיים מאז השקת הפלייסטיישן 5.

פלייסטיישן 5 הושקה רשמית בחנויות המשחקים באמריקה, יפן ואוסטרליה ב-12 בנובמבר ובשאר מדינות העולם ב-19 בנובמבר. מאז היא פשוט נחטפת מהמדפים כמו לחמניות חמות. בתקופה קצרה של 4 שבועות בלבד היא הצליחה למכור 3.4 מיליון יחידות, שיא חדש מבחינת קונסולת משחקים כלשהי שסוני הוציאה אי-פעם לשוק.

תגובות

במאמר זה

נגישות