המבקרים נרדמים מהסרט "הנוסעים" וקוטלים את התסריט

אם נתייחס לביקורות ברצינות, יכול להיות שג'ניפר לורנס וכריס פראט, כוכבי הסרט, יעדיפו בעתיד לשכוח שהם בכלל לקחו חלק בסרט הזה

כמו שבחלל אף אחד לא ישמע אותך צועק, כך מתברר שאף אחד גם לא ישמעו אותך מפהק בקול משיעמום: הביקורות על סרט המד"ב החדש בכיכובם של ג'ניפר לורנס (משחקי הרעב, אקס-מן: אפוקליפסה) וכריס פראט (שומרי הגלקסיה, עולם היורה), הנוסעים, מכתירות אותו ככישלון. הסרט מספר על חללית מתיישבים בה שתי הדמויות המרכזיות התעוררו מההקפאה שלהם 90 שנה לפני הזמן והם מנסות להבין מדוע.

ממוצע הביקורות של הסרט באתר Metacritic עומד על 41 נקודות אחרי שקלול של 48 ביקורות, רובן מעורבות או שליליות. באתר Rotten Tomatoes המצב גרוע אפילו יותר עם ממוצע של 32 אחוז אחרי 172 ביקורות, מתוכן 117 שליליות. רוב הביקורות מאשימות את הסרט בשטחיות, שיעמום, העברת מסרים מיושנים והישענות יתר על השמות של הכוכבים המשתתפים בו.

להלן ציטוטים נבחרים מתוך הביקורות על הנוסעים:

Movie Nation, ציון 50: "לסרט יש הרבה בעיות מבטיחות שהגיבורים שלנו יכולים לצלול לעומקן ותעלומות מכניות ופילוסופיות לפתור. אבל אחרי רגעי הפתיחה, התסריט של ג'ון ספייטס נסחף הרחק ממסלולו ומעדיף להסביר דברים במקום להיות דרמטי יותר ולהשאיר אותם כתעלומות וסודות".

Indiewire, ציון 42: "הנוסעים מסרב להתמודד ברצינות עם השאלות שהוא מעלה בבסיסו, ובמקום זאת מעדיף להישען על הכריזמה המצטברת של לורנס ופראט כדי שהעניינים ימשיכו לתקתק".

ScreenCrush, ציון 30: "אם הנוסעים היה על שני אנשים שמתעוררים באקראי ומתאהבים, היה יכול להיות פה סרט הרפתקאות מד"בי לא רע. במקום זאת הוא רומז שהסכמה בין הצדדים איננה רלוונטית, הופך את הגבר לזכר אלפא ואת האישה לעלמה במצוקה".

לשם האיזון, להלן כמה ציטוטים מהביקורות החיוביות יותר, באופן יחסי כמובן:

Austin Chronicle, ציון 78: "הוא לא קרוב בשום אופן ללהיות בעל נשמה או לעורר מחשבה כמו 2001, אבל בתור בידור פופקורן הוא מפתיע באופן פרובוקטיבי".

Philadelphia Inquirer, ציון 63: "זה חלל קטן ואינטימי עם עבודת מצלמה יפיפיה וארט מהמם… עד שהוא מאבד את הדרך בניסיון לייצר מדע בדיוני טוב".

הנוסעים יגיע אל בתי הקולנוע בישראל ביום חמישי הקרוב, ה-29 לחודש, ואז נוכל להחליט בעצמנו האם הביקורות מוצדקות או מוגזמות. צפו לביקורת שלנו עליו בימים הקרובים.

תגובות

במאמר זה

נגישות