בית הינשוף: הקסם הקיצי של ערוץ דיסני אינו מאכזב

בדומה לגרוויטי פולס, דיסני מצליחה לייצר עוד הרפתקה קסומה עם סדרת האנימציה "בית הינשוף". ביקורת אורחת של אודליה צימברג

בית הינשוף

שמונה שנים בדיוק עברו מאז שצמד התאומים דיפר ומייבל פיינס נכנס קיץ אחד לבקתת המסתורין בעיירה קטנה. אותו קיץ הפך להיות הרפתקה של פעם בחיים, אבל אותו קיץ נגמר והשאיר את המעריצים, קטנים וגדולים כאחד, צמאים לעוד הרפתקאות, הומור ופנטזיה. אבל נראה כי התפילות של המעריצים השתלמו, שכן דיסני הוציאה את בית הינשוף (או בשפת המקור: The Owl House) בתחילת השנה.

הסדרה, אשר אורכה כ-20 פרקים לעונה כשכל פרק אורך כ-20 דקות, עוסקת בנערה בת 14 בשם לוז שהיא ההגדרה החיה והנושמת של פאנגירל קלאסית – היא יצירתית, אוהבת לקרוא ספרי פנטזיה והחיים הנורמטיביים משעממים אותה. בשל הנטייה שלה לעשות צרות שנוצרו ממוחה הפורה, נאמר לה כי תעביר את חופשת הקיץ במחנה שתפקידו לרסן את צורת החשיבה שלה, אך טרם היא עולה לאוטובוס, היא נכנסת לבקתה נטושה ועוברת דרך שער למימד אחר, בו כל התושבים הינם יצורים קסומים: מכשפות, שדים ושלל יצורים מיתולוגיים. שם היא מתיידדת עם מכשפה בשם אידה, הידועה בשם "גברת הינשוף" וחברה הטוב, קינג, מלך השדים (מדובב על ידי אלכס הירש, שדיבב שלל דמויות בסדרה "גרוויטי פולס").

בית הינשוף מייצגת את דיסני המודרני הקלאסי – המון קסם ופנטזיה אבל גם ערכים – אהבה, חברות, כבוד וגם משפחה. בנוסף, סדרה זו בקלות יכולה להיחשב כסדרה אולטימטיבית לכל המשפחה, כאשר אפשר להזדהות עם כל אחת מהדמויות – ליז העליזה והסקרנית ומנגד גם אידה, שאת הסרקזם שלה יבין כל אדם בוגר. גם קינג, אשר נחשב למלך השדים הכי חמוד שיש (כך נאמר על ידי כולם) ודמויות נוספות מוסיפות צבע לסדרה, במסע הגילוי העצמי שלוז עוברת.

בסדרה אפשר גם למצוא הפתעות: בין אם אלו אזכורים לסדרה גרוויטי פולס שחדי העין ישימו לב אליהם, או ייצוג להט"בי שיכול לחמם את הלב. אבל גם הציפייה מסדרת ילדים קלאסית יכולה להפתיע כי בממלכת קסמים לא הכל תמיד מקסים: "אידה הקונדסאית" מבוקשת ורשויות החוק רודפות אחריה וכל יצורי הפלא שחיים בסביבה אינם נחמדים כל הזמן, אם אנסח בעדינות.

בית הינשוף היא סדרה מרתקת, מושקעת מבחינה אומנותית (אנימציה משובחת), מצחיקה, מפחידה וקסומה. בסולם של 1 עד 5 אדרג את הסדרה 5/5 נשיפות ינשוף (אכן, קריאת הינשוף היא נשיפה) ואמליץ לבוגרים ולצעירים כאחד להצטרף להרפתקה של ליז ב"האיים הרותחים" בהן מתרחשת העלילה. כי עדיף בימים אלו לראות איים רותחים, מאשר לצאת החוצה לאוויר הרותח של ישראל.

הסדרה בית הינשוף זמינה לצפייה בערוץ דיסני (בדיבוב לעברית) וטרם ידוע האם תעלה לדיסני+.

ביקורת אורחת זו נכתבה על ידי אודליה צימברג.

תגובות

במאמר זה

נגישות