לאחר בחינת 1,000 מועמדות – דיסני מצאו את מולאן שלהם

לאחר תהליך ארוך של אודישנים, דיסני מצאו את השחקנית המתאימה לגלם את מולאן בגרסת הלייב אקשן החדשה שנמצאת בתחילת שלב הפרה-הפקה

לאחר תהליך ליהוק בינלאומי נרחב ושנה של שמועות, דיסני סוף סוף הכריזו רשמית על המולאן שלהם. השחקניתזמרת הסינית לויי ייפי, הידועה גם כקריסטל לויי, תגלם את הדמות האייקונית בריבוט הלייב אקשן של האגדה הסינית על הואה מולאן.

לפי ההוליווד ריפורטר, דיסני בחנו למעלה מ-1,000 שחקניות עד שהחליטו על הבחירה שלהם, לתפקיד שדורש כישורי אמנויות הלחימה והתמצאות בשפה האנגלית כמובן. ייפי שולטת בשפה, מאחר והתגוררה בניו יורק לתקופה בילדותה. דיסני כאמור גם מיקדו את החיפושים שלהם אחר שחקנית ממוצא סיני. סין היא השוק השני בחשיבותו עבור סרטים הוליוודים, והפקה מהסוג של מולאן, ובכיכובה של שחקנית סינית כל כך פופולארית, מיועדת להשתלם להם בקופות.

ייפי היא כוכבתענק בסין, וב-2009 אף נבחרה כאחת מארבע השחקניות הצעירות שסרטיהם מכניסים הכי הרבה. יהיה מעניין לראות את השחקנית בת ה-30 נכנסת לתפקיד הלוחמת (או יותר נכון, הלוחם), כשייפי מכונה בסין ״האחות הפיה״, בהתאם לחזות העדינה שלה. ייפי כבר שחקה בהפקות הוליוודית, בינהן בפנטזיית הוושיה, הממלכה האסורה, לצידם של ג׳קי צ׳אן וג׳ט לי, ואאוטקאסט, לצידם של ניקולאס קייג׳ והיידן כריסטנסן.

בסרט האנימציה המוסיקלי מ-1998 גילמה את מולאן מינגנה וואן, הידועה כיום כמיי מסוכני ש.י.ל.ד, כשאת קול השירה שלה העניקה יקירת ברודוויי, ליאה סלונגה. את הריבוט תביים ניקי קארו הניוזילנדית, שבעבר זכתה לשבחים על סרטה לרכוב על הלווייתן, ולאחרונה ביימה את אישתו של שומר גןהחיות, בכיכובה של ג׳סיקה צ׳סטיין, שזכה לתגובות יותר מעורבות. קארו גם ביימה את פרק הפיילוט באורך 90 דקות של הסדרה אן (בנטפליקס), המבוססת על האסופית מ-1908, וזכתה לאהדה. נעדכן כשיהיו פרטים נוספים לגבי הסרט המצופה.

תגובות

במאמר זה

נגישות