מבתר קופות: לוגאן חוצה את קו 500 מיליון הדולר ועוד היד נטויה

הערכות טוענות כי בקצב הנוכחי לוגאן עתיד להיות הסרט השני המכניס ביותר של מותג סרטי אקס-מן, אך הוא לא צפוי לעקוף את דדפול שמחזיק במקום הראשון

ליו ג'קמן יש סיבה טובה לחייך כל הדרך אל הבנק – הסרט האחרון בו הוא מגלם את וולברין, לוגאן, חצה לאחרונה את קו 500 מיליון הדולר בקופות מרחבי העולם.

חלוקת ההכנסות מתחלקת ל-183.4 מיליון דולר מבתי הקולנוע בארצות הברית ו-339.3 מיליון דולר מחוץ לגבולותיה. נכון לרגע כתיבת שורות אלה, לוגאן הכניס בסך הכל כ-523 מיליון דולר אחרי 3 שבועות בלבד מאז הקרנתו הראשונה. תקציב הפקת הסרט עומד על 97 מיליון דולר בלבד.

לפי נתונים שנלקחו מהאתר Box Office Mojo, שני סרטי הסולו הקודמים בכיכובו של וולברין לא הצליחו אפילו להתקרב להישגים של הסרט שסוגר את הסדרה. הערכות אומרות כי בקצב הנוכחי לוגאן עתיד לעקוף בארצות הברית את ההכנסות של אקס-מן: העתיד שהיה (233.9 מיליון) ובכך להפוך לסרט השני הרווחי ביותר של מותג אקס-מן. כרגע הוא נמצא במקום החמישי בארצות הברית והרביעי ברחבי העולם. אגב, מבחינת הכנסות לוגאן עדיין רחוק מאוד מלעקוף את דדפול, שמחזיק במקום הראשון ובזמנו הכניס 783 מיליון דולר בסך הכל.

בעקבות ההצלחה הרבה של הסרט, נאמר כי באולפנים התחילו בשיחות פנימיות שמטרתן לקדם את הדמות של לורה/אקס-23, שגולמה על ידי דפני קין וקיבלה ביקורות חיוביות על ביצועיה. לא ברור כרגע כיצד מתכננים לשלב את השחקנית הצעירה בעתידו של המותג.

אבל ההישג האמיתי של לוגאן הוא לא בהכרח בגובה הכנסותיו, אלא במישור אחר לחלוטין – ההצלחה המסחרית הבולטת שלו מוכיחה כי סרטי גיבורי-על בדירוג R (למבוגרים או בהשגחתם) אכן עובדים בקרב הקהל, ושדדפול לא היה אנומליה חד-פעמית שלא תחזור על עצמה. המסקנה הבלתי נמנעת מתוצאות אלה היא שבעתיד נראה יותר ויותר סרטים בדירוג זה, עם תוכן אלים יותר בהתאם.

לחצו כאן כדי לקרוא את הביקורת שלנו על לוגאן.

תגובות

במאמר זה

נגישות