ג׳וד לאו יגלם את דמבלדור הצעיר בסיקוול לחיות הפלא

סרט ההמשך יציג את דמבלדור הרבה לפני שהתמנה למנהל בית הספר לקוסמות הוגוורטס. יככב לצד אדי רדמיין וג'וני דפ, שיגלם את הנבל גלרט גרינדלוולד

אחת מהדמויות האייקוניות ביותר מעולמה הקסום של ג׳יי קיי רולינג חוזר למסך הגדול: המועמד לאוסקר פעמיים, ג׳וד לאו, נבחר להכנס לגלימתו של אלבוס דמבלדור בשנותיו הצעירות, בסיקוול לחיות הפלא והיכן למצוא אותןאדי רדמיין יחזור כלוחש לחיות הפלא, ניוט סקמנדר, ויצטרף אליהם גם ג׳וני דפ בתור הנבל גלרט גרינדלוולד, הקוסם העוצמתי האפל.

דייויד ייטס ישוב לביים תסריט נוסף של רולינג, לאחר שהתסריט לחיות הפלא היה התסריט המלא הראשון שכתבה לבדה מעולם. ייטס אמר על לאו, שהוא ״שחקן מוכשר בצורה פנומנלית, שאת עבודתו הערצתי תקופה ארוכה, ואני מצפה שסוף סוף תהיה לי ההזדמנות לעבוד איתו. אני יודע שהוא יתפוש באופן מבריק את כל ההיבטים הבלתי-צפויים של אלבוס דמבלדור, כשג׳יי קיי רולינג תחשוף את התקופה המאוד שונה הזו בחייו״. לאו עצמו ממש לא זר לז׳אנרים גיקיים, לאחר ששיחק בסרטים כמו מה קרה בגטקה?, אקזיסטנזאינטלגנציה מלאכותית, סדרה של צרות, וסרטי שרלוק הולמס, לצידו של רוברט דאוני ג׳וניור.

סרט ההמשך של חיות הפלא כאמור יציג את דמבלדור בתקופה הרבה יותר מוקדמת, לפני שהפך למנהל של בית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות, ועשורים לפני שספרי (וסרטי) הארי פוטר המקוריים התקיימו. בתקופת הסיקוול, דמבלדור עודנו מורה לשינויי צורה וחברו של גרינוולד. דמלבדור הוזכר בחיות הפלא, כשניוט סיפר כי הוא היה המורה היחיד שנאבק נגד גירושו של ניוט עצמו מהוגוורטס, לאחר תאונה עם יצור קסום.

ריצ׳ארד האריס היה השחקן הראשון לגלם את הקוסם האהוב בקולנוע, ולאחר מותו החליף אותו מייקל גמבון לששת הסרטים הבאים. בתחילת החודש, סר איאן מק׳קלן, יקיר הגיקים הבינלאומי, דיבר על סירובו לקחת את התפקיד בעצמו, לאחר מותו של האריס. מק׳קלן נימק שבעבר האריס ביקר את יכולת משחקו של מק׳קלן, ואמר עליה כי היא ״מבריקה ברמה הטכנית, אך חסרת תשוקה״, ולכן זה לא היה הגון בעיניו שיחליף את האריס, שלא אישר את כשרונו. מק׳קלן הוסיף והתבדח שלעתים כשהוא רואה פוסטרים של גמבון, ״שגילם את דמבלדור בצורה מפוארת״, הוא חושב שזה למעשה הוא.

תגובות

במאמר זה

נגישות