חוגגים 150 פרקים – ראיון מיוחד עם מנחי גיקאאוט

שלושת מנחי גיקאאוט, הפודקאסט שחגג לאחרונה את הפרק ה-150 שלו, מספרים איך זה ליצור פודקאסט שבועי על קולנוע, טלוויזיה, קומיקס וכל מה שגיק

למי שאינו מכיר, גיקאאוט הוא פודקאסט ישראלי גיקי, העוסק בחדשות וסקירות קולנוע, טלוויזיה, קומיקס, גיימינג ועוד, בהנחיית אבנר מירב, ינאי בן נח ונעמה שטיין. החודש הפודקאסט חוגג 150 פרקים, ולכבוד ציון המאורע – קבלו שיחה קצרה עם השלישייה הגיקית.

ספרו קצת על כל אחד מכם.

נעמה: ״אני בת 22, הצעירה בחבורה – כמו שדואגים להזכיר לי כל הזמן. אני משחקת בפלייסטיישן 3 ופאנגירל של היקום הסינמטי של מארוול. עדיין לא קיבלתי את המכתב שלי מהוגוורטס, אני מאשימה בזה את דואר ישראל, אז אני מתחילה ללמוד בקרוב באוניברסיטת ת״א, וחושבת על משחקי מילים רוב היום״.
אבנר: ״אני בן 34, הזקן שבחבורה – וכל הזמן מזכירים לי את זה. לא בקטע לעגני, פשוט הזיכרון שלי לא מה שהיה פעם. חוץ מגיקאאוט אני עושה סטנדאפ, מגיש פינות בטלוויזיה, יוצר קומיקס בשם BPD עם ולדיק סנדלר המעולה, ושר בהרכב קאברים לרוק קלאסי״.
ינאי: ״אני גיק בן 29, עושה קומדיה כבר כמה שנים. לאחרונה מתמקד יותר בקומדיה גיקית – הסטנדאפ שלי הוא על קומיקס, משחקי הכס, משחקי וידאו… פחות או יותר אותם דברים שאנחנו מדברים עליהם בגיקאאוט, אבל על במה, עם קהל״.

גיקאאוט הוקמה לפני קצת יותר משלוש שנים, על-ידי אבנר, ינאי ומירי נמנוב. ״הפרק הראשון היה פשוט שיחה כיפית על כל מה שגיק וכל כך נסחפנו שהיינו צריכים לפצל אותו לשני פרקים", מספר אבנר. "בסופו של דבר, קיבלנו הצעה מהרדיו הבינתחומי לשדר את התכנית גם שם, ובעקבות המעבר לרדיו, הידקנו מאוד את הפורמט ונוצרה התכנית במסגרת בה היא קיימת היום״. מאז גיקאאוט משודרת מדי יום שני בשמונה בערב ברדיו הבינתחומי. בעוד אבנר וינאי המשיכו את רצף הנחיית התכנית לאורך הזמן, הצלע השלישית כאמור התחלפה והם אף הנחו לבדם כצמד למשך כמה חודשים.

ספרו על תהליך הבחירה וההצטרפות של נעמה

אבנר: ״הרעיון המקורי שלי היה שינאי ואני נעשה שבוע-שבוע עם פאה – אבל אז הבנו שזה לא עובד באודיו, אז החלטנו בכל זאת להביא מנחה שלישית. עשינו תהליך מיונים שהיה מפתיע בגודלו ולבסוף בחרנו בנעמה, שמאז שהצטרפה, נהייתה חלק שווה-ערך ובלתי-נפרד מהתכנית״.
ינאי: "הוצאנו קריאה אינטרנטית לאנשים שרוצים להצטרף לתכנית – שזה טוב, כי האינטרנט זה גם ככה איפה שאנחנו הגיקים חיים. קיבלנו הרבה מועמדות ומועמדים – חיפשנו הבנה בעולם התוכן, יכולת הגשה וחוש הומור – אלה מבחינתנו שלושת עמודי התווך של גיקאאוט. ההקלטה של נעמה התבלטה מעל כל השאר. היא גם הייתה חיילת משוחררת די טרייה באותו זמן, אז ידענו שהיא תעבוד בזול״.
נעמה: ״סיפור מצחיק – כשינאי ואבנר עשו לי שיחת היכרות כחלק מתהליך הקבלה לגיקאאוט, נפלט לי שם משחק מילים וחשבתי לעצמי שזהו, נכשלתי בתור בן אדם ועכשיו הם לעולם לא יקבלו אותי. מסתבר שטעיתי״.

למי שפספס, משחקי מלים נחשבים כצורה הקדושה ביותר של בידור בקרב חברי גיקאאוט, שלחלוטין התגבשו כבר בתוך מסגרת השלישייה הקיימת. ״אני לא זוכר מתי לא נהניתי להקליט פרק", מודה אבנר. "זה פשוט כיף. גם לדבר עם נעמה וינאי על הנושאים שאנחנו כל כך אוהבים וגם ההזדמנות ללמוד, להצחיק ולשתף אחד את השני ואת המאזינים בידע והאהבה שיש לנו לתרבות הזו״.

ינאי ונעמה מוסיפים לדבר על האספקטים החיוביים של יצירת התכנית יחד. ״מבחינתי, האפשרות לשבת בכל שבוע עם שני אנשים שאני מאוד אוהב לדבר איתם", אומר ינאי, "ולדבר על נושאים שאני מאוד אוהב לדבר עליהם, וכמובן שכשמאזינים כותבים לנו כמה הם אהבו פינה מסויימת, זה כיף גדול״. ונעמה מוסיפה ״מה שינאי אמר״.

מהו הרגע הכי כיפי שזכור לכם ממהלך התכניות?

נעמה: ״הקלטנו פעם "פרק מיקום מקביל", שכל החדשות והתכנים בו היו מומצאים. אני מאוד אוהבת להקליט את גיקאאוט ובמהלך כל תוכנית אפשר לשמוע אותי צוחקת, אבל זה היה פרק בו היינו צריכים לעצור את ההקלטה כמה פעמים כדי שאני ארגע״.
אבנר: ״פייר? לא יכול לבחור אחד…״.
ינאי: ״כשאבנר אמר לראשונה 'פאקינג פיקאצ'ו עם כובע של בלש'. בחיים לא ייתנו לי לשכוח את זה. אה, יש לי עוד אחד – כשנעמה ירדה על אורי פינק בפרק הבונוס שלנו. היא דפקה לו שם sick burn שכמוהו לא ראיתי מימי״.

מהם הקשיים הנלווים ליצירת פודקאסט מהסוג הזה אחת לשבוע?

ינאי: ״הקושי העיקרי מבחינתי הוא שזה דורש המון זמן עבודה. למזלנו, יש לנו צוות נפלא שעוזר לנו מאחורי הקלעים – העורך שלנו גוסטבו פרידמן, המפיקדה שלנו שקד זיירמן, המעצב הגרפי הדר פרי ואלון רוזנבלום שמנהל את מולטיוורס ומקים את עמודי הפרקים שלנו. וזו רק העבודה שמסביב לפרק. לא הזכרתי את ליקוט הידיעות, ההחלטה על מה נכנס לפרק ומה לא, רעיונות לפינות השונות, וכמובן שכל אחד מאיתנו צריך לכתוב לעצמו בדיחות, ידיעות, פינות טריוויה, חידונים וכו'. בקיצור, זו עבודה קשה, אבל כיפית״.
נעמה: ״מה שינאי אמר״.
אבנר: ״בסופו של דבר, המאזינים שלנו מקבלים 30-35 דקות של אודיו. אבל מאחורי זה יש עשרות שעות שבועיות של עבודה של שלושתנו. אנחנו לא סתם תוכנית חדשות, אלא יש לנו את האופי הייחודי שלנו. אני חושב שמבין שלושתנו ינאי עובד הכי קשה, משום שהוא גם פחות או יותר העורך של התכנית״.

אצל גיקים, כמו אצל גיקים, לא תמיד (כמעט אף פעם לא) מתקיימת הסכמה מלאה, ובאינטרנט תרבות הדיון בסיטואציות כאלו עלולה להדרדר מהר מדי. אצל גיקאאוט מסתמן כי המצב מדרדר בעיקר למשחקי לשון שוב ושוב.
ינאי: "לפעמים 'תרבות דיון' זה פשוט להמנע מתולעי חול כמה שיותר. בכל אופן, אני לא טוב בתרבות דיון. אני מתעצבן וצועק על נעמה ואבנר כל הזמן, כי הדעה שלהם שגויה".
נעמה: ״גם כשאנחנו רבים באולפן – בסקירה של סרט, נניח – אנחנו תמיד משתדלים לשמוע גם את הצד השני. לפעמים אנחנו אפילו משנים את דעתנו תוך כדי. ועוד טיפ קטן – אם שנאתם סרט כלשהו, ינאי כנראה אהב אותו. אל תתווכחו איתו על זה!״.
אבנר: ״לינאי יש טעם שונה מלנעמה ולי – וידוע שגיקים אוהבים להתווכח, אז בדיונים האלה זה עולה לא מעט. זה הכי בולט בסרטי הקולנוע של DC, שינאי מאוד אוהב ונעמה ואני פחות. עם זאת, אנחנו אף פעם לא מגיעים לטונים חריפים, לא מאחורי המיקרופון ולא בשיחות פרטיות״.

לאחרונה חברי גיקאאוט, שלושתם כאמור עוסקים בין היתר בסטנדאפ, חברו לקומיקאים נוספים ויחד העלו מופע סטנדאפ על משחקי הכס. המופע זכה להצלחה גדולה ברחבי הארץ, כשכל ההופעות היו סולד-אאוט מרגע פתיחת המכירה, פחות או יותר במהירות האור.

מה בתכניות לעתיד?

ינאי: ״ליישב את מאדים ולגדל תפוחי-אדמה עם קקי. כמו כן, וזה סקופ – בקרוב אבנר ואני מפיקים ערב "סטנדאפ סטאר וורז", ובנוסף לכך: סטנדאפ קומיקאזה, ליין הסטנדאפ על קומיקס בהפקתי, חוזר! כדאי לעקוב אחרי עמוד הפייסבוק שלי לעדכונים על זה (אפשר גם בטוויטר).״.
אבנר: ״האמת היא שכתבתי מניפסט פוליטי בן 34,000 מילים ואני מטפטף אותו באופן תת-הכרתי למאזינים שלנו, מילה בכל פרק בעיתוי אסטרטגי. זאת אומר שבפרק 34,000 של גיקאאוט, אני הולך לגרוף הון פוליטי ולרוץ לראשות הממשלה. וגם מה שינאי אמר״.
נעמה: ״להשתלט על העולם ולהתחתן עם טום הידלסטון. לא בהכרח באותו הסדר״.

לכבוד חגיגות ה-150, גיקאאוט יקליטו פרק ספיישל חי מול קהל. לפרטים נוספים על הפרק המיוחד, שיוקלט ב-28 לחודש באולפן של המרכז הבינתחומי הרצליה, אתם מוזמנים לבקר בעמוד האירוע בפייסבוק. הפרקים של הפודקאסט זמינים בערוץ היוטיוב ובפינה של גיקאאוט במולטיוורס.

תגובות

במאמר זה

נגישות