היפה והחיה רוקד את דרכו למיליארד דולר בקופות

דיסני חוצים שוב את קו מיליארד הדולר עם "היפה והחיה". האולפנים מחזיקים כעת ב-14 מתוך 29 סרטים שהרוויחו מעל למיליארד דולר לאורך ההיסטוריה

היפה והחיה חצה את קו מיליארד דולר הכנסות ברחבי העולם במהלך השבוע האחרון. עיבוד הלייב-אקשן המוסיקלי בכיכובם של אמה ווטסון ודן סטיוונס, שהופק בתקציב של 160 מליון דולר, כבר נחשב לסרט הלייב-אקשן המוסיקלי הרוווחי של כל הזמנים.

העיבוד לקלאסיקת האנימציה מ-1991 יצא לאקרנים ברחבי העולם ב-16 במרץ, ולאחר פחות מחודש הגיע להישג המרשים. זה עוד לפני שהוא יוצא ביפן ב-21 החודש, מה שמבטיח לו עלייה מכובדת נוספת ברווחים בעתיד הקרוב. הסרט מייצג את הפעם השניה בה דיסני עוברים את קו המליארד עם עיבוד לייב-אקשן, כשאליס בארץ הפלאות מ-2010 של טים ברטון זכה לכבוד בפעם הראשונה. ספר הג׳ונגל של ג׳ון פאברו מ-2016, שגם זכה לשבחים רבים, הגיע קרוב לסכום זה עם למעלה מ-966 מליון דולר, מה שמשאיר אותו מקום אחד בדיוק מתחת למלך האריות המקורי.

ההישג של היפה והחיה אומר שלדיסני יש כעת 14 מתוך 29 הסרטים היחידים בהיסטוריה שהרוויחו למעלה ממיליארד דולר, והשנה עתיד לצאת ההמשך של שומרי הגלקסיה, שעשוי להפוך לסרט ה-15 של האולפנים ברשימה. 2016 היתה שנה חשובה לדיסני, שהפכה את האולפנים לראשונים אי פעם שחצו את קו ה-7 מליארד הכנסות בשנה אחת, כשארבעה סרטים שלהם עברו את המליארד: קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים, זוטרופוליס, מוצאים את דורי, והאחרון היה סרט הספין אוף של מלחמת הכוכבים שיצא בדצמבר, רוג אחת.

ההצלחה המאסיבית של דיסני עם היפה והחיה ושאר עיבודי הלייב-אקשן בקופות ובקרב דעות הקהל והמבקרים כבר הניעה הפקות דומות במקביל, כשבין היתר נזכה לראות על המסך הגדול בשנים הקרובות עיבודים למולאן, אלאדין, דמבו, שמחזיר את ברטון לכסא הבמאי;  ומלך האריות, שמחזיר את פאברו לכסא הבמאי, ויככבו בו דונלד גלובר וג׳יימס ארל ג׳ונס בן ה-86, שחוזר כקולו האגדי של מופאסה.

תגובות

במאמר זה

נגישות