המתים המהלכים: השואוראנר מפתיע וחושף מי הכתיב את השינויים בסדרה

חלק מהמעריצים תמיד כועס כשעיבוד אינו עוקב אחרי חומר המקור עד האות האחרונה ומיד מאשים את ההפקה בשינוי, אבל מתברר באופן מפתיע שהמקרה של המתים המהלכים קצת שונה

כאשר יצירה עוברת עיבוד למדיום אחר, לדוגמה מדפי הקומיקס אל מסך הטלוויזיה, המעריצים מתחלקים באופן אוטומטי לשתי קבוצות – אלה ששופטים את היצירה בפני עצמה ואלה שאינם מסוגלים לקבל שום חריגה, אפילו הקטנה ביותר, מחומר המקור. בדרך כלל האשמים בשינויים הם אנשי ההפקה של העיבוד, אבל איך הקבוצה השניה תגיב אילו ידעה שהיוצר המקורי הוא זה שהכתיב את כל השינויים? מתברר שזה בדיוק מה שקרה עם המתים המהלכים של רוברט קירקמן.

השואוראנר של סדרת המתים המהלכים, סקוט גימפל, סיפר בראיון לאתר Comicbook כי כל השינויים בין הקומיקס לבין העיבוד הטלוויזיוני הוכתבו על ידי רוברט קירמן עצמו.

"זה קו מנחה שנקבע כשהתחלתי לעבוד על הסדרה ככותב ומפיק ורוברט קירקמן ישב איתי", מסביר גימפל. "אני תמיד רציתי להיות כמה שיותר נאמן לחומר המקור, ורוברט רצה להטות את הדברים כדי לספק לקוראים חוויה חדשה". גימפל מוסיף כי לאורך השנים הוא השלים עם קו המחשבה של קירקמן, שכנראה רואה בסדרת הטלוויזיה יותר רימייק של הקומיקס מאשר עיבוד שלו, כל עוד הסיפור נאמן לרוחו של חומר המקור.

מי שמתמצא בקומיקס של המתים המהלכים בוודאי יודע כי סדרת הטלוויזיה עשתה מספר שינויים משמעותיים בהשוואה לחומר המקור, בעיקר בעניינים שקשורים לזהות ולתזמון מותן של חלק מהדמויות. לא ניכנס לדוגמאות ספציפיות כדי להימנע מספויילרים.

המתים המהלכים תחזור אל המסך הקטן ב-23 באוקטובר, אז נקבל תשובה על הקליף-הנגר המותח בו הסתיימה העונה השישית של הסדרה.

תגובות

במאמר זה

נגישות