NBA 2K18 – קולע שלשות אך עדיין לפעמים מפספס

חובבי משחק הכדורסל המפורסם יקבלו את מנת הסם השנתית שלהם וכנראה יהנו מכל רגע עם NBA 2K18, אבל לא תמיד הכל מושלם על המגרש כשבודקים מקרוב את מצבי המשחק

ספטמבר-אוקטובר היא תקופת החגים לא רק לישראלים אלא גם לגיימרים של משחקי ספורט ברחבי העולם. מדובר בתקופה בא יוצאים כלל משחקי הספורט השנתיים – FIFA ו-PES שמתחרים על הלב של שחקני הכדורגל; NHL לחובבי ההוקי ואפילו WWE2K18 לחובבי היאבקות. גם חובבי הכדורסל מקבלים את מנת הסם השנתית שלהם – NBA 2K18.

NBA 2K18 הוא משחק הכדורסל הטוב בעולם ששולט בשוק במשך שנים ואף כמעט ומחק את סדרת המשחקים של EA, שוויתרה על המשחק ובשנים 2012 ו-2013. כעת, חוזר NBA 2K בגרסה חדשה כשהמפתחים יודעים שגם סדרת LIVE חוזרת למשחק.

https://youtu.be/lwBqitrE3ww

מכל משחקי הספורט סדרת 2K היא הריאליסטית ביותר. אין שום משחק ספורט שמעביר טוב יותר את התחושה של להיות במשחק – הן מבחינת המשחקיות והן מבחינת הגרפיקה. גם גרסת 18 של המשחק שומרת על הרמה הגבוהה של הריאליסטיות עם ליטושים ושינוים, שהבולט בהם הוא הטיפול השונה בכל שחקן ושחקן. הכוונה היא שהמפתחים עשו עבודה מדהימה בלהדגיש את היתרונות והחסרונות של כל שחקן ושחקן. שחקן כמו ג'יימס הארדן, אחד משחקני ההתקפה הטובים בליגה נהנה באמת מיכולת התקפית נדירה אך ממש כמו במציאות הוא לא תורם כמעט דבר בהגנה. גם בספרי המהלכים של כל קבוצה וקבוצה ישנם שינוים מהותיים ובכלל, המשחק נותן יתרון ברור למי שמכיר ונושם את ה-NBA על פני שחקנים רנדומליים. ישנו גם שיפור אדיר ברמת ה-AI יש שיפור. כמשחקים מול יריב AI הוא עושה עבודה טובה יותר בכל מה שקשור לשימוש נכון בסגנון המשחק של הקבוצה וביתרונות של השחקנים מה שהופך את המשחק למאתגר יותר.

כמה ממצבי המשחקים האהובים עברו מתיחת פנים – MyTeam, גרסת ה-NBA שהיא למעשה זהה ל-Ultimate Team של פיפא, שלמעשה מאפשר לך ליצור "קבוצת חלומות" באמצעות שימוש בקלפים של שחקנים וקלפים שמשפרים אותם. אחת התוספות המעניינות למצב הזה היא Pack And Playoffs, בה מתוך 2 אופציות בכל עמדה במגרש בוחרים חמישייה שלא מתעייפת וככל שמתקדמים ניתן להחליף שחקן מהחמישייה לשחקן אחר על מנת ליצור את הקבוצה שאתם רוצים. מצב זה הוא הזדמנות מצוינות להראות עד כמה המשחק בנוי הרבה יותר על תיאום ומהלכי משחק מאשר על יכולת אישית של שחקן. אנשים שלא מכירים את ה-NBA ולוקחים את השחקנים עם הרייטינג הגבוה ביותר אך לא מודעים לעמדות השונות על המגרש לא בדיוק מסתרים, גם מול קבוצה עם רייטינג נמוך יותר.

מצב אחר שעבר מתיחת פנים הוא MyGM שבוא נוסף מין מצב שבו הבחירות שלך משפיעות על הקריירה שלך, או לפחות אמור להשפיע. ברמת הרעיון תוספת של דבר כזה היא מבורכת – ראינו כמה זה עובד נהדר בסיפור של אלכס האנטר בפיפא 17 אך רמת הביצוע ב-NBA לא מספיק טובה. התחושה היא שהבחירות לא באמת משפיעות על מהלך המשחק. אחת הבחירות הראשונות מאפשרת לך לבחור עם להסכים לבקשת הבעלים למנות את בנו לעוזר שלך. אם אתה מסרב – הוא מועסק גם ככה וגם שאתה בוחר לפטר אותו הוא ממשיך להופיע עד שמפטרים אותו שוב בסוף העונה.

אחד השיפורים הכי משמעותיים השנה הוא במצב ה-MyLeague שהוא למעשה דומה למצב ה-GM רק בלי החלק של האלמנטים הסיפוריים. רמת הדוחות הסטטיסטיים שניתן להוציא הפעם גבוהה למדי ומאפשרת להחתים את סוג השחקנים הרצוי בדיוק מרבי.

אחד מהתוספות המצופות ביותר למשחק השנה היא My Neighborhood שמשתלב עם My Career ומצבים נוספים. במצב הזה אתה למעשה מתפקד כשחקן בעולם פתוח שיכול להסתובב בסביבה באופן חופשי ולמעשה לשחק במצבי משחק שונים כמו "משחק שכונתי" בוא משחקים כדורסל לפי חוקי רחוב או אפילו להשתתף במשחקי טריוויה מול שחקנים אחרים. הכל כמובן עם הדמות שאתה בנית שהמטרה הגדולה היא להפוך את הדמות משחקן רחוב לשחקן ה-NBA הגדול בהיסטוריה. גם כאן, הרעיון מעניין אך הביצוע לוקה בחסר – קודם כל הסרטונים, את רובם לא ניתן להעביר, ארוכים מדי וכך גם משחקי הטעינה מה שגורם לאבד קצת סבלנות עד שניתן לעשות משהו. שנית היא העובדה שכדי להשתפר או אפילו לשנות את המראה – צריך נקודות  VC אותם מאוד קשה להשיג, אלא אם כן קונים אותם בכסף אמיתי, מה שהופך את המצב לסוג של Pay&Win.

בשורה התחתונה, NBA 2K18 ממשיך להיות משחק שקרוב לשלמות בכל מה שקשור למשחקיות והגרפיקה. עם זאת, למרות כוונות טובות הוא לא בדיוק מצליח לייצר מצבי משחקים חדשים מעניינים מספיק. ולמרות זאת, אפשר לסמוך על 2K שבכל מה שקשור למצבי המשחקים החדשים, היא תמצא את הדרך לשפר אותם במשחק הבא.

תגובות

במאמר זה

נגישות