נטפליקס הרוויחה פרנצ׳ייז חדש: סיפורי נרניה יקבלו עיבודים חדשים‎

נטפליקס פותחת את ארון הבגדים ונכנסת אל העולם של נרניה עם עיבוד מחדש לסדרת הספרים, שהפעם האחרונה שראינו אותה על המסך הגדול הייתה ב-2010

נרניה

נטפליקס הכריזה ביום רביעי האחרון שהיא מפתחת סדרה חדשה וסרטים שיהיו מבוססים על סדרת ספרי דברי ימי נרניה של הסופר ק. ס. לואיס. על-פי דיווח של ווראייטי, הפרוייקטים יגיעו כחלק ממסגרת של עסקה מרובת-שנים של נטפליקס וחברת ק. ס. לואיס.

https://www.youtube.com/watch?v=lWKj41HZBzM

מנהל התוכן של נטפליקס, טד סראנודס, אמר ״סיפורי נרניה האהובים של ק. סי. לואיס הדהדו עם דורות של קוראים ברחבי העולם. משפחות התאהבו בדמויות כמו אסלן ובעולם כולו של נרניה, ואנחנו נרגשים להיות הבית שלהם למשך שנים רבות״.

ספרי הפנטזיה של הסופר והפילוסוף הבריטי, שמכרו למעלה מ-100 מליון עותקים בלמעלה מ-47 שפות, שאבו מרעיונות של המיתולוגיה היוונית והרומית, וחקרו שאלות בנוגע לדת, גזע ומגדר. הספר הראשון, האריה המכשפה וארון הבגדים, פורסם באוקטובר 1950.

העיבוד הקולנועי הגדול האחרון של הספרים רץ בין 2005-2010, כלל את האריה, המכשפה וארון הבגדים, הנסיך כספיאן והמסע בדורך השחר, והכניס למעלה מ-1.5 מליארד דולר בקופות ברחבי העולם. בין שורת כוכבי הסרטים נמצאו ליאם ניסן, טילדה סווינטון, פיטר דינקלג׳ וג׳יימס מקאבוי. יש לציין כי שני הסרטים האחרונים, אחד בהפצת דיסני והאחרון בהפצת פוקס – שגם זכה לביקורות המעורבות ביותר מבין השלושה – הכניסו רק קצת יותר ממחצית הכנסותיו של האריה, המכשפה וארון הבגדים, שהיו 745 מליון דולר בעולם.

נראה שנטפליקס מתכננים להשקיע במיוחד במותג החדש שבבעלותם. נטפליקס כבר הצליחו לייצר פרנצ׳ייז ז׳אנריסטי במסגרת התוכן הטלוויזיוני שלהם, עם להיט-הענק, דברים מוזרים, אך טרם הצליחו לבנות פרנצ׳ייז קולנועי, עם כשלונות כמו בהיר (שבכל זאת קיבל מספיק צפיות ופופולאריות כדי להמשיך לסיקוול). סיפורי נרניה עשויה להיות הזדמנות אמיתית לעוד נקודת ציון מהותית בהתפתחות הקולנועית של ענקית הסטרימינג.

תגובות

במאמר זה

נגישות