Marvel's Avengers מגשים את התחזיות, לטוב ולרע

בשעות הראשונות של Marvel's Avengers הוא נראה כמו משחק לא רע על אף כמה בעיות, אבל לאחר מכן דברים רק הולכים ומתדרדרים במהירות

Marvel's Avengers

קשה היה שלא להתחיל לשחק במשחק Marvel's Avengers החדש בלי דעה קדומה עליו. בחודשים שלפני היציאה שלו האינטרנט הופצץ במידע עליו, ובעיקר מידע שלילי, על כמה המשחק הזה הוא בעצם מסחטת כספים ומיקרו קניות, שנועדה להוציא מכם עוד ועוד כסף בזכות החיבה שלכם לדמויות האהובות.

לכן, השעות הראשונות של Marvel's Avengers הפתיעו אותי לטובה. את המשחק מתחילים בתור קמאלה קאן, שמוכרת לחובבי הקומיקס בתור גיבורת העל מיס מארוול, כשהיא ילדה, מעריצה גדולה של האוונג'רס, גיבורי העל הכי מפורסמים בעולם. היא משתתפת בחגיגות האוונג'רס דיי, יום שנתי שבו העולם מצדיע לגיבורי העל שמצילים אותו שוב ושוב, רק שמשהו משתבש באותו יום: סאן פרנסיסקו נהרסת כמעט כולה והופכת למקום רעיל שחלק מהאנשים בה מקבלים כוחות מיוחדים וחלק גדול יותר מתים בה. בעקבות האירועים הממשלה מפרקת את ארגון האוונג'רס ורובם יורדים למחתרת ונעלמים.

חמש שנים אחרי כן, קמאלה היא כבר נערה צעירה,עם כוחות על שקיבלה בעקבות האירועים, וארגון חדש שקם בעקבות נטישת גיבורי העל, AIM, דולק בעקבותיה ובעקבות אנשים אחרים עם כוחות. קמאלה בורחת מהם ומנסה לאחד מחדש את האוונג'רס כדי להילחם בארגון, שנראה שיש לו לא מעט כוונות נסתרות. הסיפור מסתבך עוד יותר, אבל נימנע מספויילרים.

נשמע כמו סיפור די כיפי, לא? והוא בהחלט כזה בשעות הראשונות שלו. כיף לפגוש את כל הגיבורים האהובים ולשחק אותם, התסריט עצמו קצת קלישאתי אבל לא רע בכלל, והשחקנים שמשחקים אותם, חלקם שחקנים אהובים ממשחקים אחרים, עושים עבודה נהדרת. המשחקיות עצמה די בסיסית ומזכירה משחקי גיבורי על בערך מלפני עשור, עם חללים לינאריים אחד אחרי השני, שבהם צריך להרוג את כל הרעים לפני שמתקדמים, וביניהם קצת קטעי קפיצות ופלטפורמה לא הכי מהוקצעים שיש (כמות הפעמים שבהם נפלתי כי הקפיצה לא הייתה מדויקת ממש, והובילו למסכי טעינה ארוכים מדי הייתה רבה מספור) ובסך הכל די כיף להתקדם, בעיקר בזכות העלילה והדמויות.

אחרי משהו כמו שלוש שעות משחק כבר ראיתי בעיניי רוחי איך הביקורת הזו הולכת לתאר משחק קצת מיושן, מאוד פשטני, אבל כיפי וזורם, עם עלילה נהדרת. אבל אז, הגיע שולחן המלחמה למשחק, ואיתו המשימות הכל כך רפטיטיביות מהן חששתי. עוד חלל מעבדה, עוד המון רובוטים שצריך להרביץ להם עד שהם מתים, ועוד חלל ועוד חלל אחריו, רק כדי לקבל עוד קצת נקודות exp ועוד קצת מתוך שבעת(!) המשאבים שצריך לאסוף במשחק כדי לקנות איתם ציוד, ביגוד או יכולות חדשות לדמויות.

בשעות הראשונות של התהליך הזה, עוד היה יחסית נחמד לשחק את דמויות האוונג'רס השונות. הענק הירוק הורס ושובר הכל, הפטיש של תו'ר די כיפי לשליטה, איירון מן מתעופף ולמרות שלא נוח לשלוט בו, לפחות מדובר במגוון די גדול. גם הכוחות החדשים שאפשר לרכוש עבור הדמויות די כיפיים ומוסיפים דרכים חדשות להרביץ לאויבים, שכמעט כולם אותם שלושה סוגי רובוטים שחוזרים שוב ושוב.

אבל Marvel's Avengers מתעקש שוב ושוב לשלוח אתכם למאות משימות משעממות וחסרות עניין, מציף אתכם במאות שדרוגים לנשקים או לציוד של הדמויות, כאשר כמעט כולם נראים כמעט אותו הדבר, רק מוסיפים עוד מספר או שניים ליכולות ההגנה או התקיפה של הדמות. רוב הזמן ההרגשה היא שהמשחק מעייף בכוונה עם משימות משעממות שכאלה, רק כדי שתשתכנעו לקנות בכסף אמיתי קיצורי דרך שיהפכו אתכם לחזקים יותר בלי כל ה-grind הזה שנדרש מכם כדי שתוכלו להתקדם האלה בעלילה, שנשארת מעניינת אגב, אם תצליחו לשרוד את השעמום שמסביבה.

החלק השני של המשחק, אחרי שתסיימו את העלילה הקצרה יחסית (משהו כמו 10 שעות משחק) הוא החלק מרובה המשתתפים שלה, שאמור להיות החלק העיקרי שישאיר אתכם משחקים בו למשך חודשים, אם לא שנים. אבל, כל מה שהיה משעמם ומעצבן במשחק לשחקן יחיד, הוא בעצם כל מה שנשאר כאן, בלי העלילה המעניינת מסביב שהייתה הסיבה היחידה להמשיך.

נכון שיש משהו כיפי בלשחק עם החברים ולהרוס כל דבר כשכל אחד מכם הוא גיבור-על אחר, אבל אחרי כמה שעות בודדות גם העניין הזה נעלם ושוב נשארים עם משימות רפטיטיביות, איסוף אינסופי של משאבים ונקודות exp ושום דבר מעבר.

אפילן ההבטחה לדמויות חדשות שיצטרפו בהמשך, בחינם, לא ממש מפתה, כי בסופו של דבר מה שתעשו איתן הוא בדיוק מה שעשיתם עד עכשיו עם הדמויות הקיימות: תהרגו עוד ועוד רובוטים בעוד זירות משעממות וחסרות דמיון.

אנשים רבים באינטרנט מדווחים גם על המון באגים, החל מסאונד שנעלם ועד דמויות שלא מוכנות למות ותוקעות את ההתקדמות, אבל חוץ מכמה בעיות סאונד קלות, אני דווקא כמעט שלא נתקלתי בכאלה. בהמון מקרים המשחק כן האט מאוד, וקצב הפריימים קרטע, אבל לא הרבה יותר מזה.

כמה רציתי בשעות הראשונות של המשחק להיות זה שמדווח שהוא בעצם די סבבה וכיפי, וסתם השמיצו אותו במשך חודשים, אבל בסופו של יום, כמות ההנאה פה די מינימלית, גם למעריצים שרופים של היקום של מארוול, והמשחק יצליח להתיש את רוב השחקנים, אלא אם לופ משחקיות של המון מכות, איסוף ציוד ומשאבים וחוזר חלילה נשמע לכם מפתה.

תגובות

במאמר זה

נגישות