יום העצמאות: למי אנחנו מצדיעים השנה? פרוייקט מיוחד

מזל טוב! יום העצמאות הגיע ומדינת ישראל בת 68. לפני שכולנו נחזור לזלול פיתות עם קבבים בפארק, עצרנו רגע כדי להצדיע לישראלים שהצליחו לפרוץ מעבר לים

יום העצמאות חל היום ומדינת ישראל חוגגת 68 שנים להיווסדה. אמנם היא כבר עברה את גיל הפנסיה, אך למרות זאת היא עדיין חיה ובועטת בכולם באמצעות התעוזה ופריצת הגבולות שלה. בין נפנוף אחד למשנהו מעל המנגל, את יום העצמאות הזה אנחנו רוצים לנצל כדי להצדיע לכמה יצירות, יוצרים ושחקנים ישראליים שהצליחו לבלוט בתחומם מעבר לים, לתפארת מדינת ישראל.

Ori and the Blind Forest

למי שאינו מכיר, Ori and the Blind Forest הוא משחק פלטפורמה מרהיב ביופיו למחשב ולאקס בוקס שמספר על אורי, יצור חמוד וזוהר שמנסה להציל את היער השליו שלו מהשמדה על ידי כוח אפל ומסתורי. מאחורי הפיתוח שלו עומד הסטודיו הבינלאומי Moon Studios, שאחד משני מייסדיו הוא הישראלי גנאדי קורול. צלע ישראלית נוספת של צוות הפיתוח הוא המתכנת אריה ברסקי.

Ori and the Blind Forest זכה לתשומת לב רבה עוד כשהיה בשלבי פיתוח – ב-2014 הוא בכנס E3 שנערך באותה שנה זכה בפרס “משחק הפלטפורמה הטוב ביותר”, וב-2015 עשה את הופעת הבכורה שלו בארץ במסגרת כנס GameIS וזכה לתשומת לב רבה.

גם כאשר סוף סוף יצא אל אוויר העולם המשיכו להרעיף שבחים על המשחק. הקהל והמבקרים התאהבו בו פה אחד, מזכירים לטובה את הויזואליות הגרפית המדהימה, את פס הקול הממכר ואת רמת הקושי שנמצאת על הגבול בין מאתגרת לבלתי אפשרית. אפשר לספור על יד אחת את מספר המשחקים הישראליים שמצליחים להתברג ככה לליגה של הגדולים, ועל כך אנחנו מצדיעים להם.

maxresdefault

אסף חנוכה והריאליסט

כמו במשחקים, גם לקומיקס הישראלי לא קל לפרוץ את הגבול ולהתחרות בליגה של הגדולים מחו”ל. אסף חנוכה הוא בין יוצרי הקומיקס הישראליים הבודדים שהצליחו לעשות זאת. אסף חנוכה הוא יוצר הריאליסט, שהוכרז לאחרונה בתור מועמד לפרס אייזנר לשנת 2016 בקטגוריית “הקומיקס הזר הטוב ביותר שפורסם בארצות הברית”.

זו הפעם השניה שאסף חנוכה מועמד לפרס, כאשר בפעם הקודמת היה מועמד לפרס אייזר ב-2007 על הקומיקס פיצריה קמיקזה שיצר עם שותפו הסופר אתגר קרת. אנחנו מאחלים לחנוכה בהצלחה עם הפרס ומצדיעים לו בתקווה שימשיך בעבודתו הטובה.

the-realist

אניה בוקשטיין ויוסף סוויד במשחקי הכס

משחקי הכס כבר מזמן הפכה להיות תופעה שבלתי אפשרי להסביר את היקפה במלים. הפופולריות של הסדרה הזו כל כך עוצמתית, שהקריירה והסטטוס של רוב השחקנים המרכזיים שהופיעו בה הוזנקו באופן חסר תקדים מכמעט אנונימיים אל כוכבים הוליוודיים. אז אי אפשר שלא להצדיע לאניה בוקשטיין וליוסף סוויד על שהצליחו להשתלב בסדרה שהגדירה מחדש את גבולות האלימות והסקס על המסך הקטן.

אמנם נכון לרגע כתיבת שורות אלה אנחנו עוד לא יודעים בוודאות איזה תפקידים וכמה זמן מסך יקבלו הנציגים הישראליים שלנו במשחקי הכס, אבל זה לא באמת משנה. עצם העובדה שהם שם מספיקה לנו כדי לנפח את החזה הפטריוטי בגאווה ולהצדיע לשניהם על פועלם.

anya-got
אניה בוקשטיין בטריילר העונה השישית של משחקי הכס

גל גדות בתפקיד וונדר וומן

באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק הכניס צ’ק שמן מאוד לכיסם של כל המעורבים, אבל בואו נגיד שהסרט הזה היה רחוק מלהיות יצירת פאר כמו האביר האפל. רוב המבקרים והצופים קטלו אותו משלל סיבות, אבל נעצור את הדיון הזה כאן כי אותנו מעניין בכלל משהו אחר לחלוטין – וונדר וומן.

בין אם תסכימו להודות בכך ובין אם לא, הלכתם לצפות בסרט רק כדי לראות את גל גדות בפעולה. גל גדות הצליחה לקבל את התפקיד של גיבורת העל וונדר וומן, מה שכנראה לא רק יסלול את המשך הקריירה שלה לסרט סולו בה תגלם שוב את הדמות אלא גם עשתה לנו גאווה רבה פה בישראל. על זאת אנו מצדיעים לה.

wonder_woman.jpg

יום העצמאות שמח לכל בית ישראל!

תגובות

במאמר זה

נגישות